Az Új Apostoli Egyház támogatja és üdvözli a természettudomány terén folytatott kutatásokat, az isteni elrendelésnek megfelelően: töltsétek be és hódítsátok meg a földet. E felszólítás kereteit azonban megszabja a 10 parancsolat és Jézus evangéliuma. Hozzá tartozik az emberi élet korlátlan tiszteletben tartása, annak minden sokrétűségével együtt.
A biotechnika gyors fejlődése mellett azonban mindössze egyes területekre vonatkozó álláspontok adhatók.
A konfirmáció (latinul confirmatio”: „megerősítés, igazolás”) egy áldáscselekmény, melynek során a fiatal keresztények magukra veszik a felelősséget, amit a szent vízkeresztségnél és a szent megpecsételésnél helyettük a nevelésükre jogosult felnőttek vállaltak. A konfirmánsok hűséget fogadnak Istennek, és nyíltan, a gyülekezet előtt vallást tesznek az újapostoli hitről. A konfirmációtól kezdve, „nagykorú” keresztényekként most már ők felelősek hitéletükért Isten előtt.
Krisztus keresztje annak a jele, hogy Isten megbékél a bűnös emberekkel. Az ókorban a kereszthalál a vereség kifejezésre juttatása volt: a társadalom által megvetett és kitaszított személy szégyenletes halála, Jézus esetében azonban a látszólagos vereség maga a győzelem: A kereszten meghozott halálával a megváltás egy semmihez sem fogható művét hozta létre.
„Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje“ (Pál első levele a korinthusiakhoz 1,18).
Az Új Apostoli Egyház nagy hangsúlyt fektet a kormányzatokkal és hivatalos intézményekkel szembeni nyitott és konstruktív kapcsolatokra. Pártpolitikailag semleges. Cselekedeteiben alkalmazkodik az adott ország törvényeihez, figyelembe véve Pál levele a rómaiakhoz 13,1 igéjét: „Minden lélek engedelmeskedjék a felettes hatalmaknak, mert nincs hatalom mástól, mint Istentől, ami hatalom pedig van, az az Istentől rendeltetett.” Feltételezi, hogy a világi hatalmak is betartják az isteni parancsolatokat.
Az egyház teljesíti az adott ország törvényeiből és rendeleteiből fakadó kötelességeit. Azt is elvárja, hogy intézményrendszerét és működését tiszteletben tartsák és elfogadják.
A más keresztény egyházfelekezetekben véghezvitt keresztelést az Új Apostoli Egyház érvényesnek tartja és elismeri, amennyiben „de rite”, vagyis a háromszemélyű Isten nevében és vízzel történt.
A szent vízkeresztséggel alapvetően megváltozik a kapcsolat ember és Isten között. Mivel eltöröltetik az örökölt bűn, a megkeresztelt személy kilép az Istentől való távollétből: Isten közelébe kerül. Keresztény lesz. Hite és a Krisztusról tett tanúbizonysága által a megkeresztelt most már Krisztus egyházához tartozik.
A szent vízkeresztség adományozása Krisztus egyházának minden területén lehetséges és működőképes. A szent vízkeresztség az első lépés a teljes megváltáshoz vezető úton. A keresztség mindenhol érvényes, ahol Isten, az Atya, Fiú és Szentlélek nevében, vízzel keresztelnek. Így tehát a vízkeresztség szentsége a teljes egyházban jelen van. Ennek alapja Isten általános üdvözítő akarata.